İçeriğe geç

Denizli Sinop Arası Kaç KM

Denizli Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Sinop arası kaç km? Denizli Sinop arası kaç saat? Denizli Sinop yol tarifi? Denizli Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Sinop Arası Kaç KM

Denizli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 877 km’dir. Denizli Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 701 km’dir.

Denizli Sinop Arası Kaç KM

Denizli Sinop Arası Kaç Saat

Denizli Sinop arası kaç saat; Denizli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 877 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Denizli Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 701 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Denizli Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 877 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.