İçeriğe geç

Çorum Sinop Arası Kaç KM

Çorum Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Sinop arası kaç km? Çorum Sinop arası kaç saat? Çorum Sinop yol tarifi? Çorum Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum Sinop Arası Kaç KM

Çorum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 266 km’dir. Çorum Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 166 km’dir.

Çorum Sinop Arası Kaç KM

Çorum Sinop Arası Kaç Saat

Çorum Sinop arası kaç saat; Çorum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 266 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çorum Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Çorum Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 166 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

43 dakika

Çorum Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 266 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.