İçeriğe geç

Çankırı Sinop Arası Kaç KM

Çankırı Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Sinop arası kaç km? Çankırı Sinop arası kaç saat? Çankırı Sinop yol tarifi? Çankırı Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Sinop Arası Kaç KM

Çankırı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 km’dir. Çankırı Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 205 km’dir.

Çankırı Sinop Arası Kaç KM

Çankırı Sinop Arası Kaç Saat

Çankırı Sinop arası kaç saat; Çankırı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çankırı Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Çankırı Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 205 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Çankırı Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.