İçeriğe geç

Burdur Sinop Arası Kaç KM

Burdur Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Sinop arası kaç km? Burdur Sinop arası kaç saat? Burdur Sinop yol tarifi? Burdur Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur Sinop Arası Kaç KM

Burdur Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 km’dir. Burdur Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Burdur Sinop Arası Kaç Saat

Burdur Sinop arası kaç saat; Burdur Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Burdur Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Burdur Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.