İçeriğe geç

Bolu Sinop Arası Kaç KM

Bolu Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Sinop arası kaç km? Bolu Sinop arası kaç saat? Bolu Sinop yol tarifi? Bolu Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu Sinop Arası Kaç KM

Bolu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 km’dir. Bolu Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Bolu Sinop Arası Kaç Saat

Bolu Sinop arası kaç saat; Bolu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bolu Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

56 dakika

Bolu Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 425 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.