İçeriğe geç

Bitlis Sinop Arası Kaç KM

Bitlis Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Sinop arası kaç km? Bitlis Sinop arası kaç saat? Bitlis Sinop yol tarifi? Bitlis Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Sinop Arası Kaç KM

Bitlis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 km’dir. Bitlis Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 716 km’dir.

Bitlis Sinop Arası Kaç Saat

Bitlis Sinop arası kaç saat; Bitlis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 716 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Bitlis Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.