İçeriğe geç

Bingöl Sinop Arası Kaç KM

Bingöl Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Sinop arası kaç km? Bingöl Sinop arası kaç saat? Bingöl Sinop yol tarifi? Bingöl Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Sinop Arası Kaç KM

Bingöl Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 km’dir. Bingöl Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 572 km’dir.

Bingöl Sinop Arası Kaç Saat

Bingöl Sinop arası kaç saat; Bingöl Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bingöl Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 572 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Bingöl Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 815 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.