İçeriğe geç

Batman Sinop Arası Kaç KM

Batman Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Sinop arası kaç km? Batman Sinop arası kaç saat? Batman Sinop yol tarifi? Batman Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman Sinop Arası Kaç KM

Batman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1010 km’dir. Batman Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 695 km’dir.

Batman Sinop Arası Kaç Saat

Batman Sinop arası kaç saat; Batman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1010 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 695 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Batman Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1010 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.