İçeriğe geç

Sındırgı Yol Tarifi

Balıkesir Sındırgı yol tarifi; yazımızda öncelikle Sındırgı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sındırgı’ya nasıl gidilir? Sındırgı yol tarifi? Sındırgı yol haritası? Sındırgı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sındırgı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Sındırgı, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Sındırgı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.387 km2’dir. Sındırgı ilçesinin rakımı ise 228 m olarak hesaplanmıştır. Sındırgı ilinin Kuzeyinde Bigadiç, doğusunda ise Kütahya, batısında Savaştepe, Güneyinde ise Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Sındırgı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sındırgı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sındırgı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.253 nüfusa sahiptir.

Sındırgı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sındırgı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sındırgı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sındırgı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sındırgı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sındırgı’ya Nasıl Gidilir? Sındırgı Yol Tarifi

Sındırgı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sındırgı’ya gelebilirsiniz. Sındırgı karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 70,9 km, İstanbul’a yaklaşık 342 km, Ankara’ya yaklaşık 595 km, İzmir’den ise yaklaşık 168 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sındırgı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sındırgı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.