İçeriğe geç

Sincik Yol Tarifi

Adıyaman Sincik yol tarifi; yazımızda öncelikle Sincik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sincik’e nasıl gidilir? Sincik yol tarifi? Sincik yol haritası? Sincik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sincik İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Sincik, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sincik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 495 km2’dir. Sincik ilçesinin rakımı ise 1.373 m olarak hesaplanmıştır. Sincik ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Gerger, batısında Çelikhan, Güneyinde ise Kahta ilçeleri bulunmaktadır. Sincik ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sincik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sincik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.855 nüfusa sahiptir.

Sincik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sincik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sincik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sincik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sincik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sincik’e Nasıl Gidilir? Sincik Yol Tarifi

Sincik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sincik’e gelebilirsiniz. Sincik karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 89,6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.166 km, Ankara’ya yaklaşık 722 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.294 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sincik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sincik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.