Sincik Posta Kodu

Sincik Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sincik Posta Kodu Sorgulama

Sincik’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sincik ilçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Sincik, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin beş yüz altmış dokuzuncu en büyük ilçesidir. Sincik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 495 km2’dir. Rakımı ise 1.373 m olarak hesaplanmıştır. Sincik ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Gerger, batısında Çelikhan, Güneyinde ise Kahta ilçeleri bulunmaktadır. Sincik ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Bayburt Merkez İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Sincik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.734 nüfusa sahiptir.

Sincik Posta Kodu
Sincik Posta Kodu