İçeriğe geç

Sincan Yol Tarifi

Ankara Sincan yol tarifi; yazımızda öncelikle Sincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sincan’a nasıl gidilir? Sincan yol tarifi? Sincan yol haritası? Sincan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sincan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Sincan, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sincan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 880 km2’dir. Sincan ilçesinin rakımı ise 798 m olarak hesaplanmıştır. Sincan ilinin Kuzeyinde Kazan, doğusunda ise Etimesgut, batısında Ayaş, Güneyinde ise Polatlı ilçeleri bulunmaktadır. Sincan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sincan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sincan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 535.637 nüfusa sahiptir.

Sincan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sincan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sincan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sincan’a Nasıl Gidilir? Sincan Yol Tarifi

Sincan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sincan’a gelebilirsiniz. Sincan karayolu ile Ankara şehir merkezine 58,2 km, İstanbul’a yaklaşık 465 km, Bursa’ya yaklaşık 355 km, İzmir’den ise yaklaşık 557 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sincan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sincan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.