İçeriğe geç

Sinanpaşa Yol Tarifi

Afyon Sinanpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Sinanpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sinanpaşa‘ya nasıl gidilir? Sinanpaşa yol tarifi? Sinanpaşa yol haritası? Sinanpaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sinanpaşa İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Sinanpaşa, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Sinanpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 924 km2’dir. Sinanpaşa ilçesinin rakımı ise 1.125 m olarak hesaplanmıştır. Sinanpaşa ilinin Kuzeyinde Afyon Merkez, doğusunda Şuhut, batısında Kütahya, Güneyinde ise Sandıklı ilçeleri bulunmaktadır. Sinanpaşa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sinanpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sinanpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41,468 nüfusa sahiptir.

Sinanpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sinanpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sinanpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sinanpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinanpaşa‘ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sinanpaşa’ya Nasıl Gidilir? Sinanpaşa Yol Tarifi

Sinanpaşa‘ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sinanpaşa‘ya gelebilirsiniz. Sinanpaşa karayolu ile Afyon şehir merkezine 32 km, İstanbul’a yaklaşık 420 km, Ankara’ya yaklaşık 293 km, İzmir’den ise yaklaşık 309 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Sinanpaşa ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sinanpaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.