İçeriğe geç

Simav Yol Tarifi

Kütahya Simav yol tarifi; yazımızda öncelikle Simav şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Simav’a nasıl gidilir? Simav yol tarifi? Simav yol haritası? Simav İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Simav İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Simav, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Simav İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.515 km2’dir. Simav ilçesinin rakımı ise 808 m olarak hesaplanmıştır. Simav ilçesinin Kuzeyinde Tavşanlı, doğusunda Emet, Hisarcık ve Gediz, batısında Balıkesir ve Manisa, Güneyinde ise Pazarlar ve Şaphane ilçeleri bulunmaktadır. Simav ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Simav İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Simav ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 62.237 nüfusa sahiptir.

Simav İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Simav Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Simav’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Simav Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Simav’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Simav’a Nasıl Gidilir? Simav Yol Tarifi

Simav’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Simav’a gelebilirsiniz. Simav karayolu ile Kütahya şehir merkezine 141 km, İstanbul’a yaklaşık 338 km, Ankara’ya yaklaşık 441km, İzmir’den ise yaklaşık 252 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Simav ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.