İçeriğe geç

Silvan Yol Tarifi

Diyarbakır Silvan yol tarifi; yazımızda öncelikle Silvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silvan’a nasıl gidilir? Silvan yol tarifi? Silvan yol haritası? Silvan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silvan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Silvan, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Silvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.252 km2’dir. Silvan ilçesinin rakımı ise 840 m olarak hesaplanmıştır. Silvan ilinin Kuzeyinde Kulp, doğusunda ise Batman, batısında Hazro, Güneyinde ise Bismil ilçeleri bulunmaktadır. Silvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silvan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 86.736 nüfusa sahiptir.

Silvan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Silvan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Silvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Silvan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Silvan’a Nasıl Gidilir? Silvan Yol Tarifi

Silvan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Silvan’a gelebilirsiniz. Silvan karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 80.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.522 km, Ankara’ya yaklaşık 961 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.495 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Silvan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Silvan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.