İçeriğe geç

Silvan Posta Kodu

Silvan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Silvan Posta Kodu Sorgulama

Silvan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Silvan ilçesi Hakkında

Silvan ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz otuzuncu büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Silvan, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Silvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.252 km2’dir. Rakımı ise 840 m olarak hesaplanmıştır. Silvan ilinin Kuzeyinde Kulp, doğusunda ise Batman, batısında Hazro, Güneyinde ise Bismil ilçeleri bulunmaktadır. Silvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silvan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 87.639 nüfusa sahiptir.

Silvan Posta Kodu
Silvan Posta Kodu