İçeriğe geç

Silopi Yol Tarifi

Şırnak Silopi yol tarifi; yazımızda öncelikle Silopi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silopi’ye nasıl gidilir? Silopi yol tarifi? Silopi yol haritası? Silopi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silopi İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Silopi, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Silopi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 831 km2’dir. Silopi ilçesinin rakımı ise 510 m olarak hesaplanmıştır. Silopi ilçesinin Kuzeyinde Şırnak Merkez, doğusunda Uludere ve Irak, batısında Cizre ve Suriye, Güneyinde ise Irak ilçeleri bulunmaktadır. Silopi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silopi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silopi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 136.749 nüfusa sahiptir.

Silopi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Silopi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Silopi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Silopi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silopi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Silopi’ye Nasıl Gidilir? Silopi Yol Tarifi

Silopi’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Silopi’ye gelebilirsiniz. Silopi karayolu ile Şırnak şehir merkezine 81 km, İstanbul’a yaklaşık 1.637 km, Ankara’ya yaklaşık 1.150 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.610 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Silopi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.