İçeriğe geç

Silopi Posta Kodu

Silopi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Silopi Posta Kodu Sorgulama

Silopi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Silopi ilçesi Hakkında

Silopi ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz doksan altıncı en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Silopi, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Silopi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 831 km2’dir. Rakımı ise 510 m olarak hesaplanmıştır. Silopi ilçesinin Kuzeyinde Şırnak Merkez, doğusunda Uludere ve Irak, batısında Cizre ve Suriye, Güneyinde ise Irak ilçeleri bulunmaktadır. Silopi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silopi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silopi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 138.814 nüfusa sahiptir.

Silopi Posta Kodu
Silopi Posta Kodu