İçeriğe geç

Silivri Posta Kodu

Silivri Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Silivri Posta Kodu Sorgulama

Silivri’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Silivri ilçesi Hakkında

Silivri ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz seksen birinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Silivri, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Silivri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 858 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Silivri ilçesinin Kuzeyinde Çatalca, doğusunda Büyükçekmece, batısında Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Silivri ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silivri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silivri ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 200.215 nüfusa sahiptir.

Silivri Posta Kodu
Silivri Posta Kodu