İçeriğe geç

Silifke Yol Tarifi

Mersin Silifke yol tarifi; yazımızda öncelikle Silifke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silifke’ye nasıl gidilir? Silifke yol tarifi? Silifke yol haritası? Silifke İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silifke İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Silifke, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Silifke İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak   2.692 km2’dir. Silifke ilçesinin rakımı ise 19 m olarak hesaplanmıştır. Silifke ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda Erdemli, batısında Mut ve Gülnar ilçeleri bulunmaktadır. Silifke ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Silifke İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Silifke ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 120.873 nüfusa sahiptir.

Silifke İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Silifke Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Silifke Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Silifke’ye Nasıl Gidilir? Silifke Yol Tarifi

Silifke’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Silifke’ye gelebilirsiniz. Silifke karayolu ile Mersin şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 958 km, Ankara’ya yaklaşık 523 km, İzmir’den ise yaklaşık 813 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Silifke ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.