Silifke Konya Arası Kaç KM

Silifke Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Silifke ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silifke Konya arası kaç km? Silifke Konya arası kaç saat? Silifke Konya yol tarifi? Silifke Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silifke ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2’dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37° 52′ 28.7076” Kuzey ve 32° 29′ 35.3616” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke Konya Arası Kaç KM

Silifke Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Silifke Konya Arası Kaç KM

Silifke Konya Arası Kaç Saat

Silifke Konya arası kaç saat; Silifke Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Silifke Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Silifke Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Silifke Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Silifke Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Silifke Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.