Silifke Karaman Arası Kaç KM

Silifke Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Silifke ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silifke Karaman arası kaç km? Silifke Karaman arası kaç saat? Silifke Karaman yol tarifi? Silifke Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silifke ile Karaman İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2’dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Karaman ilinin yüzölçümü yaklaşık 8,924km2dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37° 10′ 51.6252” Kuzey ve 33° 13′ 20.0784” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke Karaman Arası Kaç KM

Silifke Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 km’dir.

Silifke Karaman Arası Kaç KM

Silifke Karaman Arası Kaç Saat

Silifke Karaman arası kaç saat; Silifke Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Silifke Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Silifke Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Silifke Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Silifke Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Silifke Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.