İçeriğe geç

Silifke Alanya Arası Kaç KM

Silifke Alanya arası kaç km; yazımızda öncelikle Silifke ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Silifke Alanya arası kaç km? Silifke Alanya arası kaç saat? Silifke Alanya yol tarifi? Silifke Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Silifke ile Alanya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2’dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,577 km2dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 32′ 39.9876” Kuzey ve 31° 59′ 43.4652” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke Alanya Arası Kaç KM

Silifke Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 250 km’dir.

Silifke Alanya Arası Kaç KM

Silifke Alanya Arası Kaç Saat

Silifke Alanya arası kaç saat; Silifke Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 250 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Silifke Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Silifke Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Silifke Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 250kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Silifke Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Silifke Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.