İçeriğe geç

Şile Yol Tarifi

İstanbul Şile yol tarifi; yazımızda öncelikle Şile şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şile’ye nasıl gidilir? Şile yol tarifi? Şile yol haritası? Şile İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şile İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Şile, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Şile İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 800 km2’dir. Şile ilçesinin rakımı ise 49 m olarak hesaplanmıştır. Şile ilçesinin doğusunda ise Kocaeli, batısında Beykoz ve Çekmeköy, Güneyinde Pendik ilçeleri bulunmaktadır. Şile ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şile İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şile ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 37.692 nüfusa sahiptir.

Şile İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şile Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şile’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şile Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şile’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şile’ye Nasıl Gidilir? Şile Yol Tarifi

Şile’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şile’ye gelebilirsiniz. Şile karayolu ile İstanbul şehir merkezine 76.5 km, Bursa’ya yaklaşık 172 km, Ankara’ya yaklaşık 463 km, İzmir’den ise yaklaşık 497 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şile ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şile ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.