İçeriğe geç

Siirt Yozgat Arası Kaç KM

Siirt Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Yozgat arası kaç km? Siirt Yozgat arası kaç saat? Siirt Yozgat yol tarifi? Siirt Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt Yozgat Arası Kaç KM

Siirt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 km’dir. Siirt Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 653 km’dir.

Siirt Yozgat Arası Kaç KM

Siirt Yozgat Arası Kaç Saat

Siirt Yozgat arası kaç saat; Siirt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Siirt Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Siirt Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 653 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Siirt Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.