İçeriğe geç

Siirt Yol Tarifi

Siirt yol tarifi; yazımızda öncelikle Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt’e nasıl gidilir? Siirt yol tarifi? Siirt yol haritası? Siirt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip elli sekizinci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır. Siirt ilinin Kuzeyinde Bitlis, doğusunda Van, batısında Batman, Güneyinde ise Şırnak illeri bulunmaktadır. Siirt ili Karasal iklimine sahiptir. Siirt ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Siirt ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 330.280 nüfusa sahiptir.

Siirt ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Siirt’e Nasıl Gidilir? 

Siirt’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Siirt’e gelebilirsiniz. Siirt karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1628 km, Ankara’ya yaklaşık 1066 km, İzmir’den ise yaklaşık 1600 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siirt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Siirt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Siirt İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Siirt iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Siirt ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Siirt İlçeleri

  • Siirt Merkez
  • Baykan
  • Eruh
  • Kurtalan
  • Pervari
  • Şirvan
  • Tillo