İçeriğe geç

Siirt Yalova Arası Kaç KM

Siirt Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Yalova arası kaç km? Siirt Yalova arası kaç saat? Siirt Yalova yol tarifi? Siirt Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Siirt Yalova Arası Kaç KM

Siirt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 km’dir. Siirt Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1131 km’dir.

Siirt Yalova Arası Kaç KM

Siirt Yalova Arası Kaç Saat

Siirt Yalova arası kaç saat; Siirt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Siirt Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Siirt Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1131 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat

Siirt Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.