İçeriğe geç

Van Siirt Arası Kaç KM

Van Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Siirt arası kaç km? Van Siirt arası kaç saat? Van Siirt yol tarifi? Van Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km² ’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Van Siirt Arası Kaç KM

Van Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 km’dir. Van Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 165 km’dir.

Van Siirt Arası Kaç KM

Van Siirt Arası Kaç Saat

Van Siirt arası kaç saat; Van Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Van Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Van Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 165 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Van Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.