İçeriğe geç

Siirt Uşak Arası Kaç KM

Siirt Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Uşak arası kaç km? Siirt Uşak arası kaç saat? Siirt Uşak yol tarifi? Siirt Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Siirt Uşak Arası Kaç KM

Siirt Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 km’dir. Siirt Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1098 km’dir.

Siirt Uşak Arası Kaç KM

Siirt Uşak Arası Kaç Saat

Siirt Uşak arası kaç saat; Siirt Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1098 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Siirt Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.