İçeriğe geç

Siirt Tunceli Arası Kaç KM

Siirt Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Tunceli arası kaç km? Siirt Tunceli arası kaç saat? Siirt Tunceli yol tarifi? Siirt Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt Tunceli Arası Kaç KM

Siirt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 km’dir. Siirt Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 247 km’dir.

Siirt Tunceli Arası Kaç KM

Siirt Tunceli Arası Kaç Saat

Siirt Tunceli arası kaç saat; Siirt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 247 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Siirt Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.