İçeriğe geç

Trabzon Siirt Arası Kaç KM

Trabzon Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Siirt arası kaç km? Trabzon Siirt arası kaç saat? Trabzon Siirt yol tarifi? Trabzon Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km² ’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Siirt Arası Kaç KM

Trabzon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 612 km’dir. Trabzon Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 393 km’dir.

Trabzon Siirt Arası Kaç KM

Trabzon Siirt Arası Kaç Saat

Trabzon Siirt arası kaç saat; Trabzon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 612 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 393 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1saat

Trabzon Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 612 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.