İçeriğe geç

Siirt Tokat Arası Kaç KM

Siirt Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Tokat arası kaç km? Siirt Tokat arası kaç saat? Siirt Tokat yol tarifi? Siirt Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Siirt Tokat Arası Kaç KM

Siirt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 km’dir. Siirt Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 537 km’dir.

Siirt Tokat Arası Kaç KM

Siirt Tokat Arası Kaç Saat

Siirt Tokat arası kaç saat; Siirt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Siirt Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 537 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Siirt Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.