İçeriğe geç

Tekirdağ Siirt Arası Kaç KM

Tekirdağ Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Siirt arası kaç km? Tekirdağ Siirt arası kaç saat? Tekirdağ Siirt yol tarifi? Tekirdağ Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km² ’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Siirt Arası Kaç KM

Tekirdağ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1778 km’dir. Tekirdağ Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1285 km’dir.

Tekirdağ Siirt Arası Kaç KM

Tekirdağ Siirt Arası Kaç Saat

Tekirdağ Siirt arası kaç saat; Tekirdağ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1778 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Tekirdağ Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Tekirdağ Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1778 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 98 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 143 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.