İçeriğe geç

Siirt Sivas Arası Kaç KM

Siirt Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Sivas arası kaç km? Siirt Sivas arası kaç saat? Siirt Sivas yol tarifi? Siirt Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Siirt Sivas Arası Kaç KM

Siirt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 km’dir. Siirt Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 473 km’dir.

Siirt Sivas Arası Kaç KM

Siirt Sivas Arası Kaç Saat

Siirt Sivas arası kaç saat; Siirt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Siirt Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 473 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Siirt Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.