İçeriğe geç

Siirt Şırnak Arası Kaç KM

Siirt Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Şırnak arası kaç km? Siirt Şırnak arası kaç saat? Siirt Şırnak yol tarifi? Siirt Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt Şırnak Arası Kaç KM

Siirt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 km’dir. Siirt Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Siirt Şırnak Arası Kaç KM

Siirt Şırnak Arası Kaç Saat

Siirt Şırnak arası kaç saat; Siirt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Siirt Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Siirt Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Siirt Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.