İçeriğe geç

Siirt Sinop Arası Kaç KM

Siirt Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Sinop arası kaç km? Siirt Sinop arası kaç saat? Siirt Sinop yol tarifi? Siirt Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt Sinop Arası Kaç KM

Siirt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 km’dir. Siirt Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Siirt Sinop Arası Kaç KM

Siirt Sinop Arası Kaç Saat

Siirt Sinop arası kaç saat; Siirt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Siirt Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Siirt Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.