Siirt Silopi Arası Kaç KM

Siirt Silopi arası kaç km; yazımızda öncelikle Siirt ve Silopi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Silopi arası kaç km? Siirt Silopi arası kaç saat? Siirt Silopi yol tarifi? Siirt Silopi arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt ile Silopi İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,499 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 38.6472” Kuzey ve 41° 56′ 31.1208” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silopi ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Silopi ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 831 km2dir. Silopi ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 14′ 55.3164” Kuzey ve 42° 28′ 16.6728” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt Silopi Arası Kaç KM

Siirt Silopi arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 km’dir.

Siirt Silopi Arası Kaç KM

Siirt Silopi Arası Kaç Saat

Siirt Silopi arası kaç saat; Siirt Silopi arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Siirt Silopi arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Siirt Silopi Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siirt Silopi arası mesafe karayolu ile yaklaşık 168 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siirt Silopi Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siirt Silopi arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Silopi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silopi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.