İçeriğe geç

Siirt Merkez Yol Tarifi

Siirt Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Siirt Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siirt Merkez’e nasıl gidilir? Siirt Merkez yol tarifi? Siirt Merkez yol haritası? Siirt Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siirt Merkez İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Siirt Merkez, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Siirt Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 633 km2’dir. Siirt Merkez ilçesinin rakımı ise 887 m olarak hesaplanmıştır. Siirt Merkez ilçesinin Kuzeyinde Baykan ve Şirvan, doğusunda Aydınlar, batısında Kurtalan, Güneyinde ise Eruh ilçeleri bulunmaktadır. Siirt Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Siirt Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Siirt Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 168.659 nüfusa sahiptir.

Siirt Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Siirt Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Siirt Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Siirt Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Siirt Merkez’e Nasıl Gidilir? Siirt Merkez Yol Tarifi

Siirt Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Siirt Merkez’e gelebilirsiniz. Siirt Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.627 km, Ankara’ya yaklaşık 1.066 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.600 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Siirt Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Siirt Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.