İçeriğe geç

Siirt Merkez Posta Kodu

Siirt Merkez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Siirt Merkez Posta Kodu Sorgulama

Siirt Merkez’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Siirt Merkez ilçesi Hakkında

Siirt Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin kırk altıncı en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Siirt Merkez, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Siirt Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 633 km2’dir. Rakımı ise 887 m olarak hesaplanmıştır. Siirt Merkez ilçesinin Kuzeyinde Baykan ve Şirvan, doğusunda Aydınlar, batısında Kurtalan, Güneyinde ise Eruh ilçeleri bulunmaktadır. Siirt Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Siirt Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Siirt Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 169.615 nüfusa sahiptir.

Siirt Merkez Posta Kodu
Siirt Merkez Posta Kodu