İçeriğe geç

Isparta Siirt Arası Kaç KM

Isparta Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Siirt arası kaç km? Isparta Siirt arası kaç saat? Isparta Siirt yol tarifi? Isparta Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Isparta Siirt Arası Kaç KM

Isparta Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1308 km’dir. Isparta Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1001 km’dir.

Isparta Siirt Arası Kaç KM

Isparta Siirt Arası Kaç Saat

Isparta Siirt arası kaç saat; Isparta Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1308 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1001 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Isparta Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1308 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.