İçeriğe geç

Hatay Siirt Arası Kaç KM

Hatay Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Siirt arası kaç km? Hatay Siirt arası kaç saat? Hatay Siirt yol tarifi? Hatay Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Hatay Siirt Arası Kaç KM

Hatay Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Hatay Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 549 km’dir.

Hatay Siirt Arası Kaç KM

Hatay Siirt Arası Kaç Saat

Hatay Siirt arası kaç saat; Hatay Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hatay Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 549 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Hatay Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.