İçeriğe geç

Hakkâri Siirt Arası Kaç KM

Hakkâri Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Siirt arası kaç km? Hakkâri Siirt arası kaç saat? Hakkâri Siirt yol tarifi? Hakkâri Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Siirt Arası Kaç KM

Hakkâri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 km’dir. Hakkâri Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 163 km’dir.

Hakkâri Siirt Arası Kaç KM

Hakkâri Siirt Arası Kaç Saat

Hakkâri Siirt arası kaç saat; Hakkâri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 163 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Hakkâri Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.