İçeriğe geç

Gümüşhane Siirt Arası Kaç KM

Gümüşhane Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Siirt arası kaç km? Gümüşhane Siirt arası kaç saat? Gümüşhane Siirt yol tarifi? Gümüşhane Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Siirt Arası Kaç KM

Gümüşhane Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 km’dir. Gümüşhane Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 348 km’dir.

Gümüşhane Siirt Arası Kaç KM

Gümüşhane Siirt Arası Kaç Saat

Gümüşhane Siirt arası kaç saat; Gümüşhane Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gümüşhane Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Gümüşhane Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.