İçeriğe geç

Gaziantep Siirt Arası Kaç KM

Gaziantep Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Siirt arası kaç km? Gaziantep Siirt arası kaç saat? Gaziantep Siirt yol tarifi? Gaziantep Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Siirt Arası Kaç KM

Gaziantep Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 km’dir. Gaziantep Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 415 km’dir.

Gaziantep Siirt Arası Kaç KM

Gaziantep Siirt Arası Kaç Saat

Gaziantep Siirt arası kaç saat; Gaziantep Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 415 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.