İçeriğe geç

Eskişehir Siirt Arası Kaç KM

Eskişehir Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Siirt arası kaç km? Eskişehir Siirt arası kaç saat? Eskişehir Siirt yol tarifi? Eskişehir Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Siirt Arası Kaç KM

Eskişehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 km’dir. Eskişehir Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1010 km’dir.

Eskişehir Siirt Arası Kaç KM

Eskişehir Siirt Arası Kaç Saat

Eskişehir Siirt arası kaç saat; Eskişehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Eskişehir Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Eskişehir Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1010 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Eskişehir Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.