İçeriğe geç

Erzurum Siirt Arası Kaç KM

Erzurum Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Siirt arası kaç km? Erzurum Siirt arası kaç saat? Erzurum Siirt yol tarifi? Erzurum Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Siirt Arası Kaç KM

Erzurum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 383 km’dir. Erzurum Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 228 km’dir.

Erzurum Siirt Arası Kaç KM

Erzurum Siirt Arası Kaç Saat

Erzurum Siirt arası kaç saat; Erzurum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 383 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 228 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Erzurum Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 383 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.