İçeriğe geç

Erzincan Siirt Arası Kaç KM

Erzincan Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Siirt arası kaç km? Erzincan Siirt arası kaç saat? Erzincan Siirt yol tarifi? Erzincan Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Siirt Arası Kaç KM

Erzincan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 km’dir. Erzincan Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 294 km’dir.

Erzincan Siirt Arası Kaç KM

Erzincan Siirt Arası Kaç Saat

Erzincan Siirt arası kaç saat; Erzincan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 294 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Erzincan Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.