İçeriğe geç

Elazığ Siirt Arası Kaç KM

Elazığ Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Siirt arası kaç km? Elazığ Siirt arası kaç saat? Elazığ Siirt yol tarifi? Elazığ Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Siirt Arası Kaç KM

Elazığ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 km’dir. Elazığ Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Elazığ Siirt Arası Kaç KM

Elazığ Siirt Arası Kaç Saat

Elazığ Siirt arası kaç saat; Elazığ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Elazığ Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.