İçeriğe geç

Edirne Siirt Arası Kaç KM

Edirne Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Siirt arası kaç km? Edirne Siirt arası kaç saat? Edirne Siirt yol tarifi? Edirne Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Edirne Siirt Arası Kaç KM

Edirne Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1751 km’dir. Edirne Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1379 km’dir.

Edirne Siirt Arası Kaç KM

Edirne Siirt Arası Kaç Saat

Edirne Siirt arası kaç saat; Edirne Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1751 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1379 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Edirne Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1751 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 141 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.