İçeriğe geç

Diyarbakır Siirt Arası Kaç KM

Diyarbakır Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Siirt arası kaç km? Diyarbakır Siirt arası kaç saat? Diyarbakır Siirt yol tarifi? Diyarbakır Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Siirt Arası Kaç KM

Diyarbakır Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 km’dir. Diyarbakır Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 152 km’dir.

Diyarbakır Siirt Arası Kaç KM

Diyarbakır Siirt Arası Kaç Saat

Diyarbakır Siirt arası kaç saat; Diyarbakır Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Diyarbakır Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 152 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

42 dakika

Diyarbakır Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.